Akışkan Transfer Sistemleri

Kros Otomotiv'in kökleri otomotiv sektörü için kauçuk esaslı hortum üretmek üzere Çerkezköy-Tekirdağ’da 1990 yılında kurulan REPKA Kauçuk firmasına dayanmaktadır. 1996 yılında itibaren OEM müşterilere kauçuk hortum sevkiyatını gerçekleştirmiş olan firmamız, yıllar içinde değişen ve gelişen müşteri beklentilerine karşılık vermek amacıyla ürün ve üretim sistemi değişikliğine gitmiştir. Bu kapsamda 2002 yılından itibaren OEM müşteriler için akışkan iletim sistemleri üretimine başlanmıştır.

2006 yılında Kütahya’da yatırım kararı ile birlikte firmamız faaliyetlerine KROS Otomotiv olarak devam etmeye başlamıştır. 2006 yılında başlatılan Kütahya fabrikası yatırımının ilk fazı (500 m²), 2009 yılında tamamlanmıştır. 2013 yılında iş hacmindeki büyümeye paralel fabrika binasının ikinci fazı (4.500 m²) inşa edilmiştir.

2014 yılında Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya (NRW) eyaletinde lojistik gereksinimlerini karşılayacak bir modern lojistik merkezi kurulmuştur. Bu merkezden müşterilerimizin JIT ihtiyaçlarına uygun olarak sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

Kros Otomotiv, üretimin tamına yakın kısmını OEM müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yapmaktadır. Özellikle Avrupa Otomotiv firmaları büyük müşterilerimiz arasında yer almaktadır. OEM müşterilerin yanı sıra yine otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Tier-1 firmaları için de üretim yapılmaktadır.

Kros Otomotiv firması yıllar içerisinde sürekli artan istihdam potansiyeli ile Kütahya’da en önemli istihdam yaratan firmalardan birisidir. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi firması arasında yer almak vizyonu ile büyümesine devam eden firmamız, modern üretim tesisi, verimli ve esnek üretim ve yönetim süreçleri ve sürekli artan müşteri memnuniyeti ile sektörünün öncü firmalarından biri olmaya devam edecektir.
Kros Otomotiv Sürekli Başarı İlkesiKros Otomotiv, Repka A.Ş. adı ile otomotiv pazarına esnek hortumlar üretmek için Çerkezköy Sanayi bölgesinde, 1990 yılında kurulmuştur. Yıllar içerisinde Repka firması geliştirmiş olduğu direk tedarik yapısı ile yerel ve Avrupalı otomotiv üreticilerine hizmet vermiştir. 1996 yılında yerel OEM müşterilerine ilk kauçuk hortum sevkiyatını gerçekleştirmiş olan firma, kalite seviyesini sürekli arttırarak 2002 yılında Volkswagen grubu içerisinde vakum hatları tedarikçisi olmuştur.

Kütahya Fabrikası ile Büyüme Stratejisi Kütahya’da yatırım kararı ile birlikte firma bir dönüşüm ve büyüme yapısı içerisine girmiştir. 2006 yılında başlatılan Kütahya fabrikası yatırımı, 2009 yılında tamamlanmış ve Repka firması bu dönüşüm ile birlikte Kros Otomotiv adını almıştır. Büyük bir başarı ile birlikte 2010 yılında DPF hatlarının Volkswagen gruba ilk sevkiyatı gerçekleşmiştir. 2012 yılından Avrupa pazarının ötesine geçilerek Volkswagen Brezilya için üretim yapılmaya başlanmıştır. Farklı ürün grupları ve farklı pazarlarda çalışma başarısı sonrasında 2013 yılında Ar-Ge merkezi kurulmuş ve başarılı işlere imza atılmıştır. 2015 yılında ise yakıt hatları üretimi için Volkswagen’den malzeme onayı alınmıştır. Kros Otomotiv firmasının bu büyüme stratejisi farklı ürün grupları ve farklı ülkelerdeki yatırımlar ile devam etmektedir.

Lojistik Merkezi ile Tam Zamanında Teslimat Felsefesi 2014 yılında Almanya’nın Neuss şehrine bağlı Grevenbroich kasabasında modern Lojistik gereksinimlerini karşılayacak bir lojistik merkezi kurulmuştur. Bu merkezden müşterilerimizin JIT ihtiyaçlarına uygun olarak sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

Premium Ürün Grubu ve Müşteriler ile ÇalışmaKros Otomotiv müşteri grubunu %95 oranında OEM müşterileri oluşturmaktadır. Bunların içerisinde Volkswagen grubunun içerisinde yer alan Audi, Porsche, Lamborghini, Bentley, Skoda, Seat ve bunun gibi grup fabrikaları yer almaktadır. Bunun haricinde Daimler-Mercedes Benz ile çalışılmaktadır. Firmanın önümüzdeki dönem stratejileri içerisinde yeni OEM’ler ve yeni ürün grupları ile çalışma yer almaktadır. Bu müşterileri haricinde firma Tier-1 olarak Cohline, Wabco, Denso v.b. firmalarına üretim yapmaktadır.

Sürekli Gelişen İnsan Kaynağı ve Üretim AltyapısıKros Otomotiv firması yıllar içerisinde sürekli artan istihdam potansiyeli ile Kütahya’da en önemli istihdam yaratan firmalardan birisidir. Firmamız bölgede yatırım yapan ilk otomotiv firması olma özelliğine sahiptir. Sürekli gelişen ve yenilenen üretim ekipmanları ve ürün yapısıyla önümüzdeki senelerde de gelişimini aynı şekilde sürdürecektir.


Misyonumuz: Firmamız; Otomotiv sektöründe akışkan transfer sistemleri başta olmak üzere farklı ürün ve sistemler geliştiren ve üreten, rekabetçi, müşteri odaklı, insan sağlığı ve çevre duyarlılığına sahip, çalışan memnuniyetine önem veren, nitelikli insan kaynağı ve tedarik zinciri ile birlikte, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulayan, mükemmellik yönünde değişimci kültüre ve yönetim sistemine sahip bir şirkettir.

Vizyonumuz: Firmamız 2020 yılında otomotiv sektöründe faaliyetlerini sürdüren, ISO 500 sanayici listesinde yer alan, rekabetçi, dinamik işgücü, güvenilir, çevre dostu koşullarda üretim yapan, iletişimi yüksek, yönetsel ve geliştirmeci personel yetkinliğine sahip, verimliliği yüksek süreç ve sistem altyapısını hedeflerle yönetim ilkesi ile sağlayan kurumsal bir firma olacaktır.

kros-kurumsal-3
kros-2
kros-3
kros-kurumsal-10-a
kros-kurumsal-6
kros-kurumsal-8
kros-kurumsal-9
kros-kurumsal-001
kros-kurumsal-002
kros-kurumsal-003
kros-kurumsal-004
kros-kurumsal-005
kros-kurumsal-006
kros-kurumsal-007
kros-kurumsal-008
kros-kurumsal-009
kros-kurumsal-010
kros-kurumsal-011
kros-kurumsal-013
kros-kurumsal-014